Ахмети од Тетово: На 16 јули ќе се пее нова песна

2 копии

Заеднички ќе го процениме резултатот од изборите и ќе размениме мислења, напиша Али Ахмети, претседателот на ДУИ на својот фејсбук-профил. Размената на мислења ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, победничката партија во албанскиот кампус, Али Ахмети вчера телефонски разговарал со претседателот на ДПА Мендух Тачи и со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Насер Зибери, кандидатот за прв премиер Албанец на Македонија, на својот профил на Фејсбук, по објавувањето на изборните резултати, онјави дека лидерот на ДУИ, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети се огласи на социјалната мрежа Фејсбук по вчерашните избори. Текстуалната порака до јавноста е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од ...
сите 202 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 159 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 78 | | | веќе видена

Основна причина за поскапувањето на електричната енергија е намалувањето на приходите кај електраните во земјава од продажбата на вишоци, а од 10 до 11 милиони ...
сите 157 | | | веќе видена

Загина 17-годишен мотоциклист од село Зрновци во несреќа утрово на регионалниот пат Кочани-Зрновци. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова информира дека ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети од Тетово: На 16 јули ќе се пее нова песна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: