ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ПРИМЕНИ 14 НОВИ ТЕШКИ ПАЦИЕНТИ, 14 оздравеле и си одат дома, еден е починат

Во последното деноноќие во Градската општа болница „8 Септември“ се примени 14 нови пациенти. Директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов, за Фактор вели ...
| | веќе видена | слични

-Тие протоколи се темелат на јасни епидемиолошки принципи. Задолжителното носење маски, одржувањето на физичката дистанца е единствениот начин со којшто ние ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во изјава за „Сител“, посочил дека не можеме постојано да живееме затворени и со рестрикции. „Епидемијата ќе трае и по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

С Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека ние сме една од ретките земји која целиот овој изминат период има протоколи за функционирање на компании, ...
| | веќе видена | слични

Од инфективното одделение во Штип се испраќаат на домашно лекување сеуште незакрепнати лица заболени од коронавирусот, за да се направи место за новите случаи, ...
| | веќе видена | слични

Се чисти и дезинфицира шок собата во ГОБ „8 Септември“, откако пред две недели најтешко болните со Ковид се префрлени на првиот спрат, во делот каде што беше ...
| | веќе видена | слични

Од вчерашната бројка на новозаболени од Ковид-19 во земјава, 60 пациенти се од Штип, изјави вчера Министерството за здравство.Половина од новозаболените се ...
| | веќе видена | слични

Владата никако да се справи со опасноста од коронавирусот. Бројот на нови случаи е поалармантен од кога било. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Штип веќе е исполнето со максималниот капацитет за 55 болни. Вчера во овој град беа регистрирани нови 60 ковид позитивни. Според ...
| | веќе видена | слични

Сакале или не мора да си признаеме дека пандемијата со коронавирусот си зема замав во нашата земја, ама и жртви. А, ако сами неможеме да го увидиме тоа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВЛАДАТА ГИ ОБЈАВИ ФИРМИТЕ КОИ ЗЕМАЛЕ СУБВЕНЦИИ, А НЕ ИСПЛАТИЛЕ ПЛАТИ Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, а не им исплатиле плати на ...
сите 153 | | | веќе видена

Во вечерашната дебатна емисија "Што не е јасно?" на Алфа телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, истакна дека како општество кое што се ...
сите 400 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 64 | | | веќе видена

Рокот за плаќање закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост за 2019 година е продолжен до 18 декември 2020 година, соопшти Министерството за ...
сите 131 | | | веќе видена

Твоите грешки ги плаќа ВМРО ДПМНЕ, а тие резултираа со два изборни пораза на претседателските и на парламентарните избори, а ги загуби и локалните избори во ...
сите 293 | | | веќе видена

Муслиманските верници го слават празникот Курбан Бајрам, вториот најголем празник на муслиманите по Фитр Бајрам. По молитвата, верниците го почнуваат ...
сите 97 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ГОБ „8 СЕПТЕМВРИ“ СЕ ПРИМЕНИ 14 НОВИ ТЕШКИ ПАЦИЕНТИ, 14 оздравеле и си одат дома, еден е починат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: