Ахмети: Нема простор за примирје со Заев


2 копии

Три дена по парламентарните избори, од политичките партии нема конкретни одговори кој со кого преговара за да стигнат до минимум потребните 61 пратеник за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Андреј Жерновски, заменик-министерот за надворешни работи, со својот последен статус на социјалните мрежи најавува дека Али Ахмети, лидерот на ДУИ, е тој кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Функционерот на ДУИ Артан Груби во гостување на Канал 5 истакна дека тие се подготвени да коалицираат со СДСМ, но само ако Насер Зибери е премиер. -Остануваме ...
| | веќе видена | слични

Во 120-те столчиња од новиот состав на Собранието на Република Северна Македонија ќе седат 77 пратеници и 43 пратенички, покажува распределбата на мандати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 123 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Нема простор за примирје со Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: