ИНТЕРВЈУ Зоран Заев: Ќе има за сите, а за пензионерите плус 4.500 денари месечно!


Интервју на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ Лидерот на СДСМ и на коалицијата „Можеме“, Зоран Заев, според многу анкети влегува како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќето музичари имаат најмногу тезги и концерти во текот на летото. Сепак, ова лето, тоа не е случај заради тековната пандемија на коронавирус. Во март, ...
| | веќе видена | слични

Победата на СДСМ може да се смета како поддршка наразговорите за членство на Скопје со ЕУ, наведува новинската агенција Ројтерс потсетувајќи дека парламентот ...
| | веќе видена | слични

Минималната плата од овој месец е зголемена за околу 500 денари и изнесува 14.934 денари. Тоа е најниската сума што еден работодавец кој не сака да го прекрши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Во белиот дворец се уште не можат да се помират со поразот што го доживеаја на 15 јули и затоа ВМРО-ДПМНЕ секојдневно бара ново алиби. Колку и да се обидува ...
сите 22 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ Зоран Заев: Ќе има за сите, а за пензионерите плус 4.500 денари месечно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: