За 3 недели потрошени 10,7 милиони евра преку домашните платежни картички

2 копии

Официјално денеска истече рокот до кога банките требаше да ги отпечатат и да им ги стават на располагање на граѓаните сите домашни платежни картички. Но дел од ...
| | веќе видена | слични

Парите од домашните платежни картички кои ќе останат неопределени оти добитниците се иселени или починати, ќе се вратат во буџетот, велат од министерството за ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Денеска официјално истекува рокот за предавање на домашната платежна картичка на оние граѓани што ги исполнија условите од оваа мерка што беше дел од третиот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Речиси сите приговори за домашната платежна картичка се проверени и се прифатени 18 проценти или 8.330. Лицата се додадени на kupuvamdomasno.gov.mk, банките се ...
| | веќе видена | слични

Утре истекува рокот за издавање на домашната платежна картичка во банките, а граѓаните ќе можат да ги искористат најдоцна до 15 август.Домашна платежна ...
| | веќе видена | слични

Ваучерите за туризам веќе може да се користат, а според зададениот рок во Уредбата, граѓаните треба да ги добијат домашните платежни картички до утре. Но, до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не постои храм на демократијата во светот во кој што избран министер од Собрание ќе дојде и ќе се расправа со пратениците, ќе суди кој што зборува и на кој ...
сите 399 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 383 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 45 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 178 | | | веќе видена

Српски полицајци интервенирале во Ново Село кај српскиот град Крушевац, откако добиле информација за прослава на Православната нова година во семејна куќа во ...
сите 384 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 3 недели потрошени 10,7 милиони евра преку домашните платежни картички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: