За 3 недели потрошени 10,7 милиони евра преку домашните платежни картички

2 копии

Официјално денеска истече рокот до кога банките требаше да ги отпечатат и да им ги стават на располагање на граѓаните сите домашни платежни картички. Но дел од ...
| | веќе видена | слични

Парите од домашните платежни картички кои ќе останат неопределени оти добитниците се иселени или починати, ќе се вратат во буџетот, велат од министерството за ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Денеска официјално истекува рокот за предавање на домашната платежна картичка на оние граѓани што ги исполнија условите од оваа мерка што беше дел од третиот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Речиси сите приговори за домашната платежна картичка се проверени и се прифатени 18 проценти или 8.330. Лицата се додадени на kupuvamdomasno.gov.mk, банките се ...
| | веќе видена | слични

Утре истекува рокот за издавање на домашната платежна картичка во банките, а граѓаните ќе можат да ги искористат најдоцна до 15 август.Домашна платежна ...
| | веќе видена | слични

Ваучерите за туризам веќе може да се користат, а според зададениот рок во Уредбата, граѓаните треба да ги добијат домашните платежни картички до утре. Но, до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 3 недели потрошени 10,7 милиони евра преку домашните платежни картички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: