Корона ја тресе еврозоната

Европската монетарна унија е загрозена од рецесија по пандемијата на коронавирус што го зафати светот, изјави европскиот комесар за економија во ЕК Паоло ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел го прекина денеска состанокот на челниците на земјите членки на ЕУ во полн состав и разговорите за седумгодишниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, денес го прекинал состанокот на лидерите на земјите членки на ЕУ во полн состав, па разговорите за 7-годишниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел излезе со нов компромис предлог на самитот на ЕУ – да се префрлат 50 милијарди евра од грантови на заеми од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Лидерите на Европската унија не можат да постигнат договор за Фондот за обнова на економијата и буџетската рамка на Унијата до 2027 година, јави ДПА цитирајќи ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека преговорите ќе бидат многу тешки поради меѓусебните разлики Лидерите на Европската Унија денес се собраа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Нови 166 случаи со Ковид-19 од 1.419 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починаа четири ...
сите 843 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 388 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Утре напладне треба да се одржи конститутивната седница на десеттиот парламентарен состав во независна Македонија, по предвремените парламентарни избори кои се ...
сите 101 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона ја тресе еврозоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: