ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе ТРИ ГОЛЕМИ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ во првите 100 дена


ВМРО-ДПМНЕ се обврзува да ја обнови Македонија. Потребна ни е економска обнова, таа ќе дојде со 4 милијарди евра странски инвестиции, од кои 3 големи компании ...
| | веќе видена | слични

Почитувани пријатели од 4тата Изборна единица, ве повикувам на масовна излезеност на 15 јули за да ги направиме заедно промените во Македонија! Нашата цел е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако целата јавност дозна дека генералниот директор на Тутунски комбинат Прилеп, Кире Станкоски, зел плата во висина од 3.500 евра, а самиот Станкоски го ...
| | веќе видена | слични

Конечно, цела јавност гледа како звучи сечено-лепено, реагираат од СДСМ по објавената аудио-снимка од 12 минути со гласот на Зоран Заев во која се споменува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Конечно слушнавме како звучи сечено-лепено, ама заборавиле да го исечат она марш на претседателот Зоран Заев, велат од СДСМ по објавувањето на аудио-запис од ...
| | веќе видена | слични

Со Спасовски, Заев и СДСМ единствено сигурно е дека Македонија може да тоне уште повеќе. Криминалните, коруптивните и рекетарските шеми кои ги создадоа ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На последниот ден од кампањата за парламентарните избори и официјално зариба машината за лажни вести во белиот дворец. Конечно цела јавност гледа како звучи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари и пласман и интервентен фонд кој ќе ги помага земјоделците секогаш кога има ...
| | веќе видена | слични

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата партија го прават народот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ објави соопштение за новата „бомба“ која денеска беше објавена и каде наводно се слуша гласот на лидерот на партијата, Зоран Заев, а е монтирана и сечена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се поддржат фирмите и да не се отпуштат работниците, со ваква цел беше воведена мерката за плата од 14.500 денари по вработен, како дел од економските ...
сите 213 | | | веќе видена

ДОМ ја повикува Регулаторната комисија за енергетика да ја преиспита одлуката и да не дозволи покачување на цената на струјата за домаќинствата. Од партијата ...
сите 165 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 122 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 77 | | | веќе видена

 Новата парламентарна реалност за пратениците значи многу насоки и протоколи дадени од Комисијата за заразни болести. Безбедното одивање на работата во овие ...
сите 108 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 113 | | | веќе видена

Бчера во Скопје бил уапсен 21-годишник откако кај него полицијата пронашла марихуана. Како што соопштуваат од МВР: „На 31.07.2020 во 16.40 часот на подрачје на ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе ТРИ ГОЛЕМИ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ во првите 100 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: