Бачев: Мицкоски и Заев се два столба на една фудбалска статива кои ја рушат Македонија


Заев го брише името на државата, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ, но од друга страна Мицкоски го прифаќа предавството и вели дека ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет партии и коалиции ќе ги вкрстат копјата на предвремените парламентарни избори, од кои девет се нови, кои не беа дел од изборите во 2016 година. Колку ...
| | веќе видена | слични

Парламентарни избори 2020: Јанко Бачев од Единствена Македонија – носител на листата на пратеници во ИЕ 4 од коалицијата „Никогаш Северна – Само ...
| | веќе видена | слични

МОРО – Работничка партија, основана 1990 година, претседател Страшо ЈовановАкценти од Изборната програма за Парламентарни избори 2020:Поништување на сите ...
| | веќе видена | слични

Твоја Партија е новоформиран субјект, на чие чело е адвокатот Александар Тортевски.Ова е прво учество на партијата на избори. За Парламентарните избори 2020 ...
| | веќе видена | слични

Глас за Македонија е формирана пред две години, претседател Солза Грчева. Акценти од изборната програма за Парламентарни избори 2020:Не нудат козметичка ...
| | веќе видена | слични

Левица, основана 2015 година, претседател на Президиумот Димитар АпасиевАкценти од Програмата на Левица за Парламентарни избори 2020Целосно обештетување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бачев: Мицкоски и Заев се два столба на една фудбалска статива кои ја рушат Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: