ГО ОСТАВИЈА НАЈТЕШКОТО ЗАД СЕБЕ - 4.000 македонски граѓани ја добија битката со КОВИД-19

Вчера имаше најголем број на новозаразени со КОВИД-19 досега, но и рекорден број оздравени. Во последното деноноќие оздравеле 368 лица. Институтот за јавно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нови 241 случај позитивни на Ковид 19 се регистрирани во последните 24 часа, од направени 1700 тестирања. Регистрирани се 51 оздравено лице и осум починати. ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 17 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 93 пациенти. На кислородна поддршка се 44 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГО ОСТАВИЈА НАЈТЕШКОТО ЗАД СЕБЕ - 4.000 македонски граѓани ја добија битката со КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: