Битолчанец поради одмазда бидејќи бил избркан од работа, преку фејсбук упатувал закани за поставени бомби

Отсекот за компјутерски криминал при СВР Битола поднесе кривична пријава против З.И.(45) од с.Горно Крушје, ресенско, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.А.(58) од с.Режановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(50) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Младите и натаму заболуваат од коронавирус во Кавадарци. Регистрирани се четири нови случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 790 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 188 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

По повод празникот Курбан Бајрам, претседателот Зоран Заев во свое лично име и во име на СДСМ упати честитка до сите верници од исламска вероисповед. ...
сите 148 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолчанец поради одмазда бидејќи бил избркан од работа, преку фејсбук упатувал закани за поставени бомби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: