Над четири милиони жители на Франција веќе се заразени од Ковид-19

Истражувањето кое го спровела група научници во Берлин е дека процентот на смртност кај заболените од корона е понизок во земјите каде е висок процентот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Смртноста од Ковид-19 значително се намали со доаѓањето на потоплите денови, покажа студијата на меѓународната група на научници направена во осум европски и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Советот е кога и да можете на зима да ги отворите вашите прозорци и да избегнувате метежи во затворени простории. Кога здравствените проблеми кои што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Интригантна нова студија на истражувачите во Европа сугерира дека стапката на смртност од коронавирусот веројатно ќе биде пониска во земјите кадешто исхраната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вториот бран на новиот коронавирус, што може да се случи оваа зима во Велика Британија, може да предизвика 120.000 смртни случаи во најлошото сценарио и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите веруваат дека храната што содржи свежа и кисела зелка може да биде корисна во борбата против короната, затоа што го намалува нивото на ACE 2, кој му ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поголемиот дел од Германците сè уште немале контакт со новиот коронавирус, според германскиот институт за контрола на болести, врз основа на резултатите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над четири милиони жители на Франција веќе се заразени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: