Заев: На 15 јули не очекуваат важни избори на кои треба да го потврдиме напредокот на државата


Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
| | веќе видена | слични

Даница Савеска има деведесет години, Надица Христовска деветнаесет. Имаат различни потреби и мисли, но исти желби – Македонија просперитетна држава. Надица ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓанска трибина на коалицијата „Можеме“ вечерва се одржа во тетовско Јегуновце на која пред жителите се обратија носителот на листа во ИЕ 1, Никола Димитров ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во гостувањето на ТВ Сител изрази уверување дека голем број граѓани ги препознале политиките на СДСМ во изминатите три ...
| | веќе видена | слични

Десет дена пред Игор Дурловски да ги испрати насилниците во Собранието, мојата и неговата ќерка ми седеа во скут и им читав приказна, кажа носителката на ...
| | веќе видена | слични

„Покажавме дека сме кадарни, дека знаеме. Покажавме љубов, целиот свет дојде да ни се поклони на мудроста и храбрите одлуки. Знаеме како да продолжиме заедно ...
| | веќе видена | слични

Десетина дена пред настаните во Собранието, Шекеринска им читала приказна на својата ќерка и ќерката на нејзиниот противкандидат, Игор Дурловски. Ова го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Газди на фирми зеле државна помош за исплата на плати, ама вработените не ги виделе тие пари. Некои не добиле ич, а некои добиле помалку од минимална плата. ...
сите 107 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 378 | | | веќе видена

Здравствените власти вчера повторно регистрираа трицифрена бројка на новозаболени од Ковид-19 во земјава, но висока е и бројката на оздравени пациенти, a ...
сите 607 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 163 | | | веќе видена

Ако некој по одредна случајност мислеше дека Зинедин Зидан има некаква фудбалска ѕвезда и среќа што го прати во неговата тренерска кариера по трите ...
сите 128 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена

Веќе неколку дена извршителите повторно имаат одврзани раце да наплатуваат стари долгови, по четиримесечниот мораториум поради коронавирусот. Ниту вирусот, ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: На 15 јули не очекуваат важни избори на кои треба да го потврдиме напредокот на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: