Мицкоски од Берово: Народот се сплотува и на 15-ти јули конечно ќе ја победиме сите заедно оваа ненародна и криминална власт


Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ останува најсилната политичка партија во државата откако победи во 41 општина а СДСМ само во дваесетина. Фалсификатот и масовниот поткуп не им ...
| | веќе видена | слични

Народот се определи за промени и за тоа дека живееме во реалност која е тешка и мачна за граѓаните. Има еден непобитен факт, таа мачна и тешка реалност донесе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Тргнавме со негативни анкети од сите страни, но со многу труд, работа и посветеност успеавме да победиме во изборната единица 2. Со целиот изборен фалсификат, ...
| | веќе видена | слични

Јас никогаш нема да го прифатам овој резултат затоа што не ја одликува реалноста и сме сведоци на најголемиот фалсификат во историјата напиша на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Со целиот изборен фалсификат, енормниот поткуп од владејачката партија, незаконските асфалтирања во тек на кампања во сите населени места, градење на диво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не може да бара оставка од лидер на ВМРО-ДПМНЕ, некој што не е член на ВМРО-ДПМНЕ. Александрова може само да бара оставка од своите стопани – Зоран Заев и Вице ...
| | веќе видена | слични

Тргнавме со негативни анкети од сите страни, но со многу труд, работа и посветеност успеавме да победиме во изборната единица 2, рече денеска носителот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ви благодарам за посветеноста, несебичниот труд што го вложивте во оваа борба за Македонија. Благодарност до секој еден што го даде гласот за ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска најави казни, но и кривична одговорноста за компаниите кои ја злоупотребија државната помош. Се разгледува и опцијата ...
сите 223 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

ПО ПОВОД ИЛИНДЕН ПОЛИТИЧАРИТЕ УПАТИЈА ПОРАКИ ЗА СПЛОТЕНОСТ Премиерот Оливер Спасовски денеска од прославата на Илинден во Скопје, изјави дека се слави Денот на ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски од Берово: Народот се сплотува и на 15-ти јули конечно ќе ја победиме сите заедно оваа ненародна и криминална власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: