Две од трите лица позитивни на Ковид 19 работат во иста компанија

3 копии

Шесте лица заразени со Ковид-19, кои во денешниот извештај на Министерството за здравство се прикажани во Гевгелија, потекнуваат од подрачјето на Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пациентка на 61-годишна возраст, која се лекувала на клиниките во Скопје, е вториот регистриран смртен случај од овој регион, а има и четворица нови позитивни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во врска со последните 11 случаи на коронавирус од неделата, а од кои 5 припаѓаат на веќе познат кластер поврзан со работна организација, од министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 225 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две од трите лица позитивни на Ковид 19 работат во иста компанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: