Црна Гора забрани влез за државјани на Македонија

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на летото во земјите од регионот, бројот на заразени со коронавирусот започна значително да расте. Ал Џезира истражи во кои земји, во однос на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
8 копии

Советот на Европската унија усвои нова листа на земји чии државјани од вчера им е дозволен влез во земјите на ЕУ, но на која Македонија повторно ја нема. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

ЕУ денеска ги отстрани Србија и Црна Гора од листата на земји чии граѓани можат да влезат на нејзина територија и го намали списокот на 12 држави. Листата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија и Грција воведоа забрана за влез на македонски државјани. До први август има целосна забрана за влез на македонските граѓани во Грција и Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се работи држави за кои од 16 јули се препорачува укинување на рестрикциите за патувања во ЕУ.. На листата се 13 земји од претходниот список, а Србија и Црна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата ги објави фирмите кои ја злоупотребиле државната помош, односно барале и добиле пари за плати од државата ама не им ги исплатиле на ...
сите 208 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 130 | | | веќе видена

Основна причина за поскапувањето на електричната енергија е намалувањето на приходите кај електраните во земјава од продажбата на вишоци, а од 10 до 11 милиони ...
сите 165 | | | веќе видена

Наместо Талат Џафери делегацијата на Мечкин Камен за Илинден ќе ја предводи Горан Мисовски од НСДП. Последниот собраниски спикер нема да присуствува на ...
сите 124 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна Гора забрани влез за државјани на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: