Изработени насоки за транзит низ земјава на граѓани од Србија, Косово, Црна Гора и Босна

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на летото во земјите од регионот, бројот на заразени со коронавирусот започна значително да расте. Ал Џезира истражи во кои земји, во однос на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
8 копии

Советот на Европската унија усвои нова листа на земји чии државјани од вчера им е дозволен влез во земјите на ЕУ, но на која Македонија повторно ја нема. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

ЕУ денеска ги отстрани Србија и Црна Гора од листата на земји чии граѓани можат да влезат на нејзина територија и го намали списокот на 12 држави. Листата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија и Грција воведоа забрана за влез на македонски државјани. До први август има целосна забрана за влез на македонските граѓани во Грција и Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се работи држави за кои од 16 јули се препорачува укинување на рестрикциите за патувања во ЕУ.. На листата се 13 земји од претходниот список, а Србија и Црна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор со важност до ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изработени насоки за транзит низ земјава на граѓани од Србија, Косово, Црна Гора и Босна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: