Со мотор удрил велосипедист и избегал, ТЕШКО ПОВРЕДЕН ЖИТЕЛ НА ТЕТОВО

3 копии

Рано утрово во 05.00 часот во Полициската станица Аеродром, М.К.(38) од Скопје пријавил дека околу 01.00 часот во угостителски објект на ул.„23 Октомври“, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата пронајде 43 мигранти по сообраќајна незгода која се случи на автопатот Куманово – Скопје, на наплатна станица Миладиновци. Несреќата се случила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на патот во близина на браната на Тиквешко езеро, Д.Н.(19) од с.Возарци, кавадаречко, управувајќи велосипед паднала на коловозот.Од полицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 411 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 112 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Поднесени се 2 кривични пријави за забавите организирани на Градиште, на плажите 2 и 3, пренесува „Слободен печат“. Во Охрид само петмина пазарни инспектори ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со мотор удрил велосипедист и избегал, ТЕШКО ПОВРЕДЕН ЖИТЕЛ НА ТЕТОВО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: