Зибери ги посети Теарце, Порој, Челопек, Жеровјане, Камењане, Голема и Мала Речица


Денес, кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го сонот “ го продолжи своето патување со посета на општина Теарце, продолжувајќи понатаму во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три дена по парламентарните избори, од политичките партии нема конкретни одговори кој со кого преговара за да стигнат до минимум потребните 61 пратеник за ...
| | веќе видена | слични

Јавно го кажав својот став пред изборите дека очекувам мртва трка со фото-финиш , блага предност на СДСМ од еден-два мандата и можност Заев повторно да биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот премиер Владо Бучковски во денешното гостување на „Стадион“ на „Канал 77“ истакна дека очекува ДУИ да биде реален и да се откаже од идејата Насер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Андреј Жерновски, заменик-министерот за надворешни работи, со својот последен статус на социјалните мрежи најавува дека Али Ахмети, лидерот на ДУИ, е тој кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Функционерот на ДУИ Артан Груби во гостување на Канал 5 истакна дека тие се подготвени да коалицираат со СДСМ, но само ако Насер Зибери е премиер. -Остануваме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 437 | | | веќе видена

Вeлика Британија ќе ги заостри ограничувањата, ако не се почитуваат правилата, изјави британскиот министер за здравство Мeт Хенкок. Тој најави и дека Владата ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери ги посети Теарце, Порој, Челопек, Жеровјане, Камењане, Голема и Мала Речица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: