Зибери: Идејата за првиот премиер Албанец претставува моќен симбол за еднаквост


Кандидатот за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери, денеска со караванот „Оствари го сонот“ ги посети Теарце, Порој, Челопек, Жеровјане, Камењане, Голема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Демократската партија на Албанците во Тетово одржа завршна предизборна средба со граѓаните на градскиот плоштад. Претседателот на ДПА и воедно носител на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Демократската партија на албанците Мендух Тачи, носител на листата во Изборната единица 6, од вчерашниот митинг во Гостивар порача дека Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Движењето Беса во Тетово ги претстави своите кандидати за пратеници со кои настапуваат на заедничката листа во коалицијата „Можеме“. Претседателот на Движење ...
| | веќе видена | слични

„Ви гарантираме дека овој економски развој, кој веќе се случува, во фокус ќе ја има борбата со пандемијата Ковид-19, враќање на економијата, и да продолжиме ...
| | веќе видена | слични

„Вработувањата се клучни, ќе се обидеме да ги решиме проблемите со луѓето на привремени договори, кои се држат така со години како заложници за избори. Никој ...
| | веќе видена | слични

„Овој собир не е да покажеме колку е силна БЕСА во Тетово, за тоа нема дискусија. Овој собир е за одговор на прашањето зошто не, а зошто ДУИ во опозиција“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема правда нема мир, Правда за Ромите, Стоп за полициската бруталност, До кога ќе бидеме граѓани од втор ред и Сакаме правна држава! Ова беа пораките што на ...
сите 147 | | | веќе видена

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

По консултација со Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ги информираме родителите кои користат продолжено породилно ...
сите 201 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 232 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери: Идејата за првиот премиер Албанец претставува моќен симбол за еднаквост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: