ФАКТОР НА ДЕНОТ: Реториката на лидерите се вжештува, а денес имаме нови 205 заразени од корона

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата 24 годишна пациентка која минатата недела почина од коронавирусот, навистина претходно имала хронично заболување, но болеста веќе долг период наназад и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот во нашата земја зема животи и на млади лица, кои претходно немале никакви други болести. Таков е случајот на пациентката од Тетово, која почина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За жал, коронавирусот одзема и млади животи, а се случува да починат и релативно млади луѓе кои немале коморбидитети, односно претходни хронични заболувања. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

Последниот извештај на Институтот за јавно здравје за неделата од 27.јули до 2.август покажува дека новозаразени граѓани со корона вирусот се регистрирани во ...
сите 555 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 200 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Реториката на лидерите се вжештува, а денес имаме нови 205 заразени од корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: