Обвинение против две лица кои претепале Скопјанец за долг од 6.000 евра

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинение против две лица за самовластие, откако на 29 јуни годинава се заканувале и претепале едно лице ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.А.(58) од с.Режановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(50) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Граѓаните на Штип гледаат чад во правец на планината Серта на две локации, а попладнево се разгоре пожарот меѓу полигоните Криволак и Пенуш, вели директорот на ...
сите 854 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 67 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинение против две лица кои претепале Скопјанец за долг од 6.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: