205 нови случаи на Kовид-19 во земјава


11 копии
4 копии

Запрепастувачка висока бројка од дури 60 новопотврдени случаи на Ковид 19 во Штип во 24 часа. Поголемиот дел се вработени во конфекциите, нивни блиски и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од крајот на февруари, кога почна епидемијата во земјава, вирусот е потврден кај вкупно 9.026 лица. Оздравеле 4.727, починале 414, а активни случаи има 3.885. ...
| | веќе видена | слични

Штип повторно со голем број заболени. Во Свети Николе е критично. Во Скопје вирусот е широко распоространет и вон од евидентираните кластери СКОПЈЕ - Рекордни ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со коронавирусот во Македонија доби „забрзување“ со уште позагрижувачките бројки за последните 24 часа, во кои се регистрирани 241 нов случај и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 96 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

205 нови случаи на Kовид-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: