Патниците од регионот не треба да приложуваат негативни тестови ако само транзитираат низ земјава

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на летото во земјите од регионот, бројот на заразени со коронавирусот започна значително да расте. Ал Џезира истражи во кои земји, во однос на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Оваа анализа на Денешен.мк го опфаќа бројот на тестирани за Ковид 19 и процентот и бројот на позитивни во однос на бројот на тестирани. Ако за бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватска е веднаш зад Шведска по бројот на позитивни на вирусот корона од вкупниот број тестирани граѓани, се вели во седумдневната анализа објавена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 80 проценти од младите на возраст од 16 до 24 години во ЕУ во 2019 година имале основни или над основни дигитални вештини, покажуваат податоците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 654 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патниците од регионот не треба да приложуваат негативни тестови ако само транзитираат низ земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: