Да не се злоупотребуваат компаниите во предизборната кампања, апелира Стопанската комора


2 копии

Да не се користат компаниите што работат на македонскиот пазар во предизборната кампања и да не се повикува на бојкот на производи. Партиите, политичарите и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Македонски концепт Петар Богојески заедно со носителката на изборна листа за ИЕ2, проф. д-р Снежана Костадиноска-Милошеска денеска ги посетија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преговорите за собирање 61 пратенички потпис после што се добива мандат од претседателот на државата, и формирање влада, се во тек. Никој не е фаворит во оваа ...
сите 591 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 260 | | | веќе видена

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 488 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 61 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да не се злоупотребуваат компаниите во предизборната кампања, апелира Стопанската комора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: