EBRD сака да стане мнозински зелена банка

5 копии

Лидерите на Европската унија не можат да постигнат договор за Фондот за обнова на економијата и буџетската рамка на Унијата до 2027 година, јави ДПА цитирајќи ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека преговорите ќе бидат многу тешки поради меѓусебните разлики Лидерите на Европската Унија денес се собраа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерите на Европската унија денеска се собраа во Брисел на првиот самит „лице в лице“ од избувнувањето на пандемијата на коронавирусот, за финализирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 654 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат. Новата ...
сите 143 | | | веќе видена

УШТЕ НЕМА ДОГОВОР ЗА ВЛАДА Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека имал само ...
сите 124 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

EBRD сака да стане мнозински зелена банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: