Рекордни 26.506 нови заразени со ковид-19 во Индија


За првпат, бројот на заразени со новиот коронавирус во светот се зголеми за еден милион за помалку од 100 часа, јавија западни медиуми врз основа на официјални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако речиси секој ден има трицифрени бројки на новозаразени со коронавирус, здравствените власти во овој постизборен период не планираат воведување на ...
| | веќе видена | слични

Светсkата здравствена организација (СЗО) вчера регистрираше рекорден пораст на новозаразени со коронавирус во изминатите 24 часа – 237.473. Најголем пораст е ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во САД, 950 луѓе починале од последиците од инфекција со коронавирус, односно вкупно 141.150. Соединетите држави сè уште се земја со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 322 | | | веќе видена

Легализација на дивоградби - помош за сиромашните или амнестија за урбаниот криминал Пендаровски стави вето на законот - се коси со Уставот. Дали власта ќе ...
сите 283 | | | веќе видена

Британската Влада денеска оцени дека Израел мора да има сигурност дека израелските воени активности против Хамас се „пропорционални” и изрази длабока ...
сите 413 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата со часови собираше чаури и траги во скопски Бутел, по бруталното убиство на Камер Идризи . Засега од МВР не даваат информации дали се знае кој го ...
сите 56 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Хасан Абу Харбид, командант на северната дивизија на палестинското движењето Исламски џихад, е убиен во денешниот израелски воздушен напад, потврдено е од ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордни 26.506 нови заразени со ковид-19 во Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: