Рекорден број на новозаразени од почетокот на епидемијата во БиХ

5 копии

Во последното деноноќие во Федерацијата БиХ се потврдени 122 нови случаи на коронавирус, а 96 случаи во Република Српска.Со најголем број на новозаразени е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ вчера бил хоспитализиран во клиниката за белодробни болести во Клиничкиот центар на Универзитетот во Сараево. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден број на новозаразени од почетокот на епидемијата во БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: