ПАНДЕМИЈАТА НЕ СТИВНУВА, а Филипче се уште не уверува дека се е во ред

7 копии

Триесет и пет годишно лице меѓу петте починати лица од Ковид-19 во последниве 24 часа. Според последните податоци од Министерството за здравство, починати се ...
| | веќе видена | слични

Пет починати пациенти, 164 новозаразени и 84 излекувани е ковид билансот во земјава во последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство (МЗ). Од ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1.612 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на ковид-19. Починати се пет пациенти, и тоа тројца пациенти од Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Од коронавирус изминативе 24 часа починати се 5 лица. Тројца пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Ресен. Во ГОБ „8 септември“ починаа двајца ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие починаа 5 лица по компликации од коронавирус, тројца пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Ресен. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 594 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 126 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАНДЕМИЈАТА НЕ СТИВНУВА, а Филипче се уште не уверува дека се е во ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: