Туристичките агенции бараат да бидат дел од проектот „Дома си е дома“

Туристичките агенции се жалат дека не се вклучени во проектот „Дома си е дома“. На страната веќе се објавени сместувачките капацитети каде граѓаните со ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот во соработка со Програма за зголемување на пазарзна вработеност во рамките на кампањата „Дома си е дома“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Десет видеа во кои се прикажани различни активности – јавање коњи, возење велосипед, параглајдерство, нуркање низ различни локации во земјава, а кои може да им ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Хотели, приватни апартмани, автокампови, одморалишта и бањи, се дел од капацитетите низ земјава во кои може да летуваат или зимуваат граѓаните со приходи до ...
| | веќе видена | слични

Ова го овозможуваат ваучерите од 6.000 денари кои им се веќе испорачани и кои може да ги искористат до 15 декември годинава, а се дел од мерката „Дома си е ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои немаат поголеми примања од 15 илјади денари месечно ќе може да ги искористат средствата во висина од 6.000 денари за летување или зимување во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 121 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичките агенции бараат да бидат дел од проектот „Дома си е дома“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: