Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?


7 копии

Колку брзо можете да удрите? Кикбоксерот и експерт за боречки вештини Павел Трусов од Словачка го сруши светскиот рекорд задавајќи 322 удари во една минута. ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на 17. коло од првата белоурска лига Смолевичи со 3:1 го совлада Ислоч,а покрај домашнио голман најголеми заслуги за триумфот има Владислав ...
| | веќе видена | слични

Хокеарот на рускиот тим Јужен Урал, Паул Крути почина на 23-годишна возраст, објави на својата официјална страница првата хокеарска лига. На играчот му се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 459 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 192 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: