Од денеска влез во Македонија само со ПЦР тест од Србија, Црна Гора, Босна и Косово

Македонските државјани кои доаѓаат од Србија, Црна Гора, Косово и Босна и Херцеговина на граница немаат обврска да покажат негативен ПЦР тест. Мерката се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Советот на Европската унија усвои нова листа на земји чии државјани од вчера им е дозволен влез во земјите на ЕУ, но на која Македонија повторно ја нема. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

ЕУ денеска ги отстрани Србија и Црна Гора од листата на земји чии граѓани можат да влезат на нејзина територија и го намали списокот на 12 држави. Листата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија и Грција воведоа забрана за влез на македонски државјани. До први август има целосна забрана за влез на македонските граѓани во Грција и Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се работи држави за кои од 16 јули се препорачува укинување на рестрикциите за патувања во ЕУ.. На листата се 13 земји од претходниот список, а Србија и Црна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Да се поддржат фирмите и да не се отпуштат работниците, со ваква цел беше воведена мерката за плата од 14.500 денари по вработен, како дел од економските ...
сите 213 | | | веќе видена

ДОМ ја повикува Регулаторната комисија за енергетика да ја преиспита одлуката и да не дозволи покачување на цената на струјата за домаќинствата. Од партијата ...
сите 165 | | | веќе видена

Државната изборна комисија вчера ги соопшти официјалните и конечните резултати од парламентарните избори што се одржаа на 15 јули. Според резултатите, ...
сите 122 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 77 | | | веќе видена

 Новата парламентарна реалност за пратениците значи многу насоки и протоколи дадени од Комисијата за заразни болести. Безбедното одивање на работата во овие ...
сите 108 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 113 | | | веќе видена

Скопје овие денови одбележува 57 години од катастрофалниот земјотрес кој однел повеќе од илјади животи и го сериозно го разурнал градот. Старите скопјани се ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска влез во Македонија само со ПЦР тест од Србија, Црна Гора, Босна и Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: