Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот


3 копии

Чешка од денес ги заостри рестриктивните мерки во североисточниот дел од земјата, поради зголемувањето на бројот на новозаразени со коронавирус и повторно ...
| | веќе видена | слични

Тешко погодената со епидемија австралиска држава Викторија пријави бројка од 428 нови случаи и го зголеми тестирањето на коронавирус, додека државата Нов Јуѓен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Јапонија денеска се регистрирани 623 нови случаи на коронавирус, најголемо дневно зголемување на бројот на заразени од 10 април, но нема нови смртни случаи. ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие во Федерацијата БиХ се потврдени 122 нови случаи на коронавирус, а 96 случаи во Република Српска.Со најголем број на новозаразени е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во моментов, в Индија има 1 милион потврдени случаи на новиот коронавирус, а во Бразил 2 милиони. И покрај зголемувањето на дневната стапка на заразени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 587 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: