Заев: Заедно се боревеме против сиромаштијата, заедно можеме уште подобро


Александар Верушевски, син на претседателот на Комисијата за внатрешни работи на СДСМ и советник на лидерот Зоран Заев кога беше премиер, Зоран Верушевски, со ...
| | веќе видена | слични

Партијата на Македонците во Србија (Странка Македонаца Србије) дава безрезервна поддршка за коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ на претстојните избори, се ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на Зоран Заев: Ви благодарам! Нивната борба за слобода е темелот на нашата борба за слобода. Голема чест ми е што зад исправните политики на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и СДСМ на овие избори ја немаат поддршката од поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски. Во минатото, Црвенковски јавно се огласуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уредникот и водител Гоце Михајловски на „Само интервју“ на Kанал 5 телевизија на Фејсбук утрово најави дека вечерва пред изборниот молк гостин ќе му биде само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 225 | | | веќе видена

Во Скопје во моментов има 1.488 заразени со коронавирус.Според податоците до вчера, Чаир и Аеродром имаат по 171 активен случај, а зад нив е Кисела Вода со 157 ...
сите 819 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 384 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Заедно се боревеме против сиромаштијата, заедно можеме уште подобро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: