Расте бројот на сиромашни во Македонија

2 копии

Загриженост, неизвесност, стрес. Вака им поминуваат деновите на лицата што користат боледување, родителите што се на породилно отсуство, како и останатите лица ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ очигледно толку навлезе во кампањата за изборите и ги ангажираше своите партијци во институциите на ова поле, што тотално заборави на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Здружението за унапредување на правата на самохраните мајки „Една може!“ бара од надлежните органи, националните институции, одлучувачките тела и локалните ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Една може“ на својата Фејсбук страница испрати апел од „Апел од самохраните родители, еднородителските семејства и родителите кои самостојно ...
| | веќе видена | слични

Сите овие години од осамостојувањето па наваму живееме со надеж дека утре ќе биде подобро, а постојано сме во транзиција со изразена сиромаштија, при што не нè ...
| | веќе видена | слични

Серија злоупотреби врз правата на работниците во текстилната индрустрија во Штип се случија со избивањето на пандемијата со коронавирус, а во првиот бран ...
| | веќе видена | слични

Речиси и да нема работници кои нема да ги почувствуваат последиците од пандемијата на коронавирус, но се чини дека барем засега текстилните работнички се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
сите 267 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 379 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на сиромашни во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: