Јанушев: ќе инвестираме во човечкиот капитал во здравството, И ЌЕ ИЗГРАДИМЕ 4 НОВИ КЛИНИЧКИ БОЛНИЦИ


На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
| | веќе видена | слични

Носителите на листи ја бараат довербата од гласачите на последниот ден од изборната кампања. Со активности во изборните единици ги испратија последните пораки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
| | веќе видена | слични

Луѓе кренете ги главите, исправете ја кичмата, буквално ставете ги насмевките на вашите лица, бидејќи доаѓаат најдобрите 4 години во историјата на државата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На трибината организирана од страна на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ на која учествуваа доктор Игор Николов член на Извршниот комитет, доктор Синиша ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата со коронавирусот ги исфрли на површина проблемите и слабостите на здравствениот систем, но и докажа дека здравството е еден од најважните столбови ...
| | веќе видена | слични

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во Првата изборна единица Гордана Силјановска Давкова денеска оствари средба со повеќе здравствени работници и друг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 470 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Народната банка објави информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: ќе инвестираме во човечкиот капитал во здравството, И ЌЕ ИЗГРАДИМЕ 4 НОВИ КЛИНИЧКИ БОЛНИЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: