Во Дебар двајца новозаразени со КОВИД-19, активни на болеста 67


9 копии

Светиниколските фабрики „Мода“ и „Кемтекс“ ќе бидат затворени до понеделник, информираше за МИА директорот, Ангел Димитров. Од досегашниот скрининг во двете ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Во врска со последните 11 случаи на коронавирус од неделата, а од кои 5 припаѓаат на веќе познат кластер поврзан со работна организација, од министерството за ...
| | веќе видена | слични

Податоците на (ИЈЗ) покажуваат дека Штип и Ресен се со најмногу заболени со Ковид-19 на 100 илјади жители „Највисока кумулативна инциденца на 100.000 жители ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 237 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
сите 77 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Дебар двајца новозаразени со КОВИД-19, активни на болеста 67

Од:
До кого (е-маил):
Порака: