Косово бара да се преиспита одлуката за влез во земјава со негативен тест

2 копии

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Косовскиот премиер Авдулах Хоти отпатувал вчера за Брисел, каде што утре треба да ги продолжи преговорите со претставници на Србија, но јавноста за тоа не е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Алијансата за Албанците Зиадин Села бара разбирање од косовскиот премиер, Авдалах Хоти за владината одлука од македонска страна според која ...
| | веќе видена | слични

Како реакција на одлуката на македонската Влада од вчера да се дозволи влез во Македонија од Косово само со негативен тест за коронавирус, косовски бизнисмени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарските власти се загрижени поради тешката епидемиолошка состојба на Косово, каде 50% од тестираните се позитивни на коронавирусот, пишува швајцарскиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, преку „Твитер“ се обрати до премиерот на Косово, Авдулах Хоти, од кој бара разбирање во врска со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, преку „Твитер“ побарал разбирање од премиерот на Косово, Авдулах Хоти, за одлуката на Владата со која се ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај денеска побара Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни ПСР тестови за влез на граѓаните од Косово во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово бара да се преиспита одлуката за влез во земјава со негативен тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: