Мијалков за новите „бомби“: Со Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор, прв пат слушнав за такво нешто


Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
| | веќе видена | слични

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
| | веќе видена | слични

“ Катица се знае ”, “ со Јово сум договорен ”, “ судот одлучи трас трас ” - така се реформира судството во Македонија во мандатот на Заев. И не само тоа, да ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и СДСМ на овие избори ја немаат поддршката од поранешниот претседател на партијата, Бранко Црвенковски. Во минатото, Црвенковски јавно се огласуваше ...
| | веќе видена | слични

„Напливот“ на „бомби“ од кои се може да се загатне ставот на екс-премиерот и сегашен лидер на СДСМ, Зоран Заев, за „шарените“ за коалиционите партнери, за ...
| | веќе видена | слични

На ден пред завршување на изборната кампања објавена е нова аудио бомба на јутјуб насловена “ да се слушне вистината“ во која зборува лидерот на СДСМ. Од ...
| | веќе видена | слични

Откако на социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев, таа од Јутјуб каналот ...
| | веќе видена | слични

Денешните најнови „бомби“ во кои повторно во главна улога е лидерот на СДСМ создадоа паника во таборот на власта. Провладините медиуми се обидуваат да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 382 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 644 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мијалков за новите „бомби“: Со Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор, прв пат слушнав за такво нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: