Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19

7 копии

Со денешните осум новозаразени лица со коронавирус во Штип, пополнето е Нервното одделение во Штип кое пренамени неколку болнички соби со вкупно 20 легла за ...
| | веќе видена | слични

Кластерот со позитивни на ковид-19 поврзан со работна организација е од текстилна фабрика во Битола, соопштија од Министерството за здравство. Вчера петмина од ...
| | веќе видена | слични

Од денеска во Албанија секој кој нема да носи заштитна маска во затворени простории ќе биде казнет со 2.000 леки(15 евра). Оваа одлука на Владата доаѓа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Собранието денеска на првата конститутивна седница ги избра претседателот и членовите на Верификациската комисија, која на паузата што ја даде претседателот во ...
сите 428 | | | веќе видена

Неоправдано поскапување на струјата, кое може да влијае на поскапување на другите основни животни производи, велат бизнисмени и економисти со кои разговаравме, ...
сите 264 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена

Скопјанец убил човек во Долно Дупени со огнострелно оружје, а бил откриен откако бил пронајден черепот и трупот во распаѓање. Ќе му се суди за убиство со ...
сите 487 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: