СТРАВ КАЈ ГЕРМАНЦИТE: Секоја петта компанија е во ризик

2 копии

Индустрискиот конгломерат „Сименс“ планира трајно да им овозможи на повеќе од 140.000 вработени да работат надвор од канцеларијата два или три дена во ...
| | веќе видена | слични

Германскиот индустриски конгломерат „Сименс“ најави дека ќе даде дозвола повеќе од една третина од своите вработени постојано да работат од дома два до три ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Една од последиците од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус е масовниот пад на цените, за што се одлучуваат многу компании, затоа што падот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
9 копии

Преку половина од компаниите во Германија сакаат работата од дома да остане трајно решение, покажа анкетата на институтот ИФО и истражување на професионалната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов одново повтори дека темата Македонија била од стратешки интерес во Бугарија. Бидејќи, како ...
сите 326 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 90 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТРАВ КАЈ ГЕРМАНЦИТE: Секоја петта компанија е во ризик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: