Филипче: Во болницата во Охрид се’ уште има слободни места, состојбата се менаџира


Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
| | веќе видена | слични

Податоците на (ИЈЗ) покажуваат дека Штип и Ресен се со најмногу заболени со Ковид-19 на 100 илјади жители „Највисока кумулативна инциденца на 100.000 жители ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство не дава одговор на прашањето какви мерки ќе се преземат за да се намали бројот на заболени деца од коронавирус, кој за неполн месец ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Заштитата на здравјето на граѓаните во текот на изборниот процес беше на највисоко ниво. Голема благодарност за свесноста и почитувањето на мерките од страна ...
| | веќе видена | слични

Заштитата на здравјето на граѓаните во текот на изборниот процес беше на највисоко ниво, напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Преку постот ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени деца од ковид-19 е во постојан пораст, како што расте и вкупната бројка. Придонес за тоа дава и фактот што по завршување на училишната ...
| | веќе видена | слични

Утринава во Институтот за белодробни заболувања кај децата „Козле“ се примени нови заразени со корона вирусот, а како што информира за Фактор, директорот, д-р. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил, повторно упати апел за почитување на мерките. „Да продолжиме да ги почитуваме мерките за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 704 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 259 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Во болницата во Охрид се’ уште има слободни места, состојбата се менаџира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: