Жерновски: Стоп за старата политика на новиот будимпештанец


Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски му го довери мандатот за формирање нова влада на Зоран Заев, тој ќе го стави во голема неволја ...
| | веќе видена | слични

Неизвесноста и изедначените резултати, како во македонската така и во албанската заедница, ги одбележаа изборите, кои веќе значително беа променети и поради ...
| | веќе видена | слични

Соработката на ДУИ со СДСМ тераше и пред Заев. Не гледам никаква причина зошто не би продолжила и под нечија нова премиерска палка, било да е тоа од орбитата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 267 | | | веќе видена

Помина скоро еден месец, од одржувањето на предвремените парламентарни избори, кои се случија на 15 јули. Освен парламентарно претставените политички партии и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски: Стоп за старата политика на новиот будимпештанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: