Потпишан договор за соработка меѓу Комората на сметководители и на проценувачи


Креирање на платформа за заедничко делување со особен акцент за подобрување на квалитетот на работа, на националната легислатива, како и унапредување на ...
| | веќе видена | слични

Интервју со Проф. д-р Шенер Биљали, проректор на Меѓународниот Балкански Универзитет Со новата програма за стипендирање ги покануваме сите матуранти да го ...
| | веќе видена | слични

На вчерашното претставување на проектите за млади од изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба, присуствуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако во изминатиот период со срце за Крива Паланка беа направени бројни капитални инфраструктурни проекти, дел од нив се уште се во тек, рече Љупчо Николовски, ...
| | веќе видена | слични

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите несебично помогнаа да се донесат политики кои ќе го подобрат стандардот на младите. Исто така младинската невработеност се повеќе се намалува. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Носителот на кандидатската листа во Втората изборна единица на коалицијата „Можеме“, Оливер Спасовски попладнево се сретна со млади од Гази Баба пред кои вети ...
| | веќе видена | слични

При крајот на кампањата на предвремените парламентарни избори во земјава, професор Трајко Славески, член на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, укажува на клучните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишан договор за соработка меѓу Комората на сметководители и на проценувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: