БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Tри починати и повеќе заразени од вчера

25 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 94 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-49, ...
| | веќе видена | слични

Осум пациенти починаа од ковид-19 во изминатото деноноќие, регистрирани се 94 нови случаи, а оздравеа 42 пациенти, соопшти Министерството за здравство. Со тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните 24 часа се направени 1.382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на Ковид-19. Починати се четири лица, еден пациент од Скопје, двајца од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Центарот за јавно здравје во Велес денеска нема ново регистрирани случаи со Ковид-19, а активни на болеста се 25 лица. Од велешката ЈЗУ Општа болница, ...
сите 797 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 349 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 295 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 805 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИЛАНС ЗА 24 ЧАСА: Tри починати и повеќе заразени од вчера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: