Ангеловска со видео отчет за сработеното во изминатите 10 месеци

Ангеловска дојде на функцијата министер за финансии пред 10 месеци. Во видеото кое го објави денес на својот Фејсбук профил во кое дава ретроспектива на дел од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска учествуваше на настан на Светска банка од висок профил – Тркалезна маса на тема “Политики за поддршка на приватниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Светска банка останува наш посветен партнер, како во поволни економски услови, кога ни е поддршка во мерките кои се преземаат за развој на економијата и ...
| | веќе видена | слични

Обезбедување преку 300 милиони евра за крупни капитални проекти како „Пречистителна станица Скопје“, „Локални патишта“, „Проект за наводнување“ и „Енергетски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Управата за јавни приходи денеска соопшти дека мерката за финасиска поддршка за исплата на плати за април, мај и јуни ја искористиле вкупно 55.025 ...
| | веќе видена | слични

Според статистичките податоци од Управата за јавни приходи, за месец јуни, мерката за финансиска поддршка при исплата на плати на вработените е искористена од ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи информира колку работодавци и работници добиле финансиска поддршка во март, април и мај поради кризата. „Управата за јавни приходи ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија има најповолна бизнис клима во регионот, а исто така во однос на другите земји има помалку фискални ризици. Ова се главните поенти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Со маски на лицето и дезинфицирани раце, со претходно измерена нормална телесна температура, новите народни избраници седнаа во пратеничките столчиња. Поради ...
сите 340 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 46 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска со видео отчет за сработеното во изминатите 10 месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: