Колку работодавци и работници добиле финансиска поддршка за три месеци?


Управата за јавни приходи информира колку работодавци и работници добиле финансиска поддршка во март, април и мај поради кризата. „Управата за јавни приходи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска учествуваше на настан на Светска банка од висок профил – Тркалезна маса на тема “Политики за поддршка на приватниот ...
| | веќе видена | слични

На вчерашното претставување на проектите за млади од изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ во општина Гази Баба, присуствуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични

Пораст на минималната и просечната плата, раст на пензиите, намалување на даноци, инфраструктура тешка милијарди евра… Политичките партии во предизвборните ...
| | веќе видена | слични

При крајот на кампањата на предвремените парламентарни избори во земјава, професор Трајко Славески, член на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, укажува на клучните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добар ден, сакам при крајот на кампањата на предвремените парламентарни избори во Република Македонија да укажам на некои клучни поенти од програмата „За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 84 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку работодавци и работници добиле финансиска поддршка за три месеци?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: