„Јунајтед ерлајнс“ може да испрати на неплатен одмор 36.000 вработени

2 копии
3 копии

Една од најголемите авиокомпании во светот „Американ ерлајнс“ најверојатно ќе испрати една-петтина односно 25.000 вработени на принуден одмор до октомври ...
| | веќе видена | слични

Ибица обезбедува бесплатен одмор за здравствените работници од цела Европа. Оваа иницијатива е покрената од организацијата „Заедно за здравствените херои“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 508 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 99 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Јунајтед ерлајнс“ може да испрати на неплатен одмор 36.000 вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: