Возило излетало од патот, возачот починал на самото место

7 копии

На 16.07.2020 во 01.00 часот во Полициската станица Карпош, П.Ј.(43) од Скопје пријавил дека на 15.07.2020 околу 23.45 часот во фитнес зона во близина на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
2 копии

Во попладневните часови на 15 јули на скопскиот аеродром, при влез во државава, по извршена проверка на 19-годишник од скопското село Бојане, било констатирано ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седумдесет и двегодишник од Неготино физички нападнал дваесет години помлад сограѓанин. Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека завчера во 19:30 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 681 | | | веќе видена

СДСМ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА ДОГОВОРИЛЕ ПРЕМИЕР СО ДУИ СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
сите 534 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 174 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возило излетало од патот, возачот починал на самото место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: