Филипче: Не се знае колку вирусот се задржува во воздухот


Министерството за здравство не дава одговор на прашањето какви мерки ќе се преземат за да се намали бројот на заболени деца од коронавирус, кој за неполн месец ...
| | веќе видена | слични

Со денешните осум новозаразени лица со коронавирус во Штип, пополнето е Нервното одделение во Штип кое пренамени неколку болнички соби со вкупно 20 легла за ...
| | веќе видена | слични

Кластерот со позитивни на ковид-19 поврзан со работна организација е од текстилна фабрика во Битола, соопштија од Министерството за здравство. Вчера петмина од ...
| | веќе видена | слични

Од денеска во Албанија секој кој нема да носи заштитна маска во затворени простории ќе биде казнет со 2.000 леки(15 евра). Оваа одлука на Владата доаѓа во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По вчерашните 27 лица позитивни со ковид-19, денес во Свети Николе има осум новозаразени. Со нив, бројката на активни случаи во градот со коронавирус се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 379 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 591 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Не се знае колку вирусот се задржува во воздухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: