Заев: Знаевме дека се руските пранкери, а не Грета

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев за објавениот разговор со лажната Грета Тумберг, повтори дека важно било дека власта сватила дека станува збор за хибриден напад на ...
| | веќе видена | слични

Заев е единствена жртва на пранкери кој тврди дека знаел дека е сниман, но зборувал како да не знае и го навредува Макрон и ветува затворање на аеродроми ...
| | веќе видена | слични

Веројатно Заев е единствената жртва на пранкери во светот која како што тврди знаел за пранкот ама до крај разговарал затоа што му било убаво. Ако Заев знаел ...
| | веќе видена | слични

Манипулацијата од пранкерите кои се обидоа да наметнат лажно претставување како активистката Грета Тунберг е спречена со протоколите кои се воспоставени по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека препознал дека разговара со лажна Грета Тунберг, па затоа во разговорот повеќето од времето молчи и ги остава ...
| | веќе видена | слични

Срам, порази, понижувања. Овие 3 работи ги трпиме на свој грб и што е најважно, целата држава и граѓаните трпат се ова само заради еден човек што е срам за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Знаевме дека се руските пранкери, а не Грета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: